Haber

Macron otizmli gazetecilerin sorularını yanıtladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, otizmli gazetecilerin ailesi, varlıkları, Ukrayna-Rusya ve farklı iddialarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Paris’teki Arap Dünyası Enstitüsü’nde otizmli 53 gazeteci ile bir araya gelen Macron, sorularını yanıtladı. Program bugün France 2 kanalında yayınlandı.

Emmanuel Macron, “Çok paranız mı var yoksa çok arkadaşınız mı var?” “Başkan olmadan önce daha çok (param) vardı” ve “Çok fazla arkadaş edinmek için en iyi iş değil” diye yanıtladı.

Otizmli gazeteci Stanislas, “(Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin hakkında ne düşünüyorsunuz? Onu kışkırtan bir ülke yüzünden mi savaş açtı?” Soruya Macron, Putin’in Ukrayna-Rusya savaşını Rusya’nın topraklarını yeniden genişletmek ve eski Rus İmparatorluğu’nun çevresini geri kazanmak için başlattığı yorumunu yaptı.

Klasik siyasi partilerin pek ilgi görmediğine işaret eden Macron, inandığı ve savunduğu sağ ve sol görüşlerin olduğunu belirtti.

Başkan olarak kendisini en çok korkutan şeyin terör saldırıları olduğunu söyleyen Macron, otizmli bireylerin yaşamlarını iyileştirmek için teşhis konulmasının değerini vurguladı.

Programda Adrien isimli gazetecinin “Örnek olmalı ve öğretmeniyle evlenmemeli” notu da okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu