Haber

Otoyol ve köprü geçiş ücretleri arttı mı? Ne kadar? Yeni otoyol ve köprü geçiş ücretleri!

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artış oldu mu? Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü fiyatlarında artış yaşandığını duyurdu. Yeni tarife yarından itibaren geçerli olacak. Peki insanlar otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artış olup olmadığını ve ne kadar olduğunu merak ediyordu. İşte yeni otoyol ve köprü geçiş ücretleri fiyatları haberimizde…

KARAYOLU VE KÖPRÜ ÜCRETLERİNDE ARTIŞ VAR MI?

Köprü ve otoyol fiyatlarına 25 Ekim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde hafif ticari araçların geçiş ücreti yüzde 76,5 artışla 8,50 TL’den 15 TL’ye çıktı. Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti yüzde 100 artırılarak 410 liraya çıkarıldı.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Otoyol ve köprü ücretleri 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 00.00’dan itibaren geçerli olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.” denildi.

HAFİF TİCARİ ARAÇLAR İÇİN KÖPRÜ GEÇİŞ FİYATI 15 TL OLDU

Artırımla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçen hafif ticari araçların ücreti 8,50 TL’den 15 liraya çıkarıldı. Artış oranı yüzde 76,5 oldu.

ÇANAKKALE’DE YÜZDE 100 ARTIŞ

Çanakkale Köprüsü’nde araçların geçiş ücreti yüzde 100 arttı. Fiyatı 205 liradan 410 liraya çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu